Dažas nedēļas raisījās diskusija par iespēju, kas radusies vienam no vortāla biedriem, testēt šo aparātu, par kuru pēdējā laikā daudz runāts. Piedāvāju šeit galvenā testa vaininieka, kaspicha, testa atskaiti. Būs vairākas daļas.
Neskatoties uz to, ka Real Sound Lab SIA, kas piedāvā Coneq (TM) tehnoloģiju, atrodas burtiski dažu metru attālumā no manas ikdienas darbavietas, informācija par izgudrojumu bija ļoti, ļoti ierobežota. Kādēļ pēdiņās? Tādēļ, ka vēl līdz šim brīdim (vismaz man) nav īsti skaidrības, kas ir ietverts šajā jaunievedumā. Ja/kad kāda no Patentu padomēm apstiprinās patentu, visi, kas vēlas, varēs iepazīties un tapt izglītotāki. Līdz tam nāksies aprobežoties ar izgudrotāja Raimonda Skuruļa krietni virs vidusmēra sarunās pieņemta skaļuma izteiktas frāzes par tēmu: ..tad es nomērīju līkni, kurā kaut kas bija... Pašsaprotami, ka tāda (iespējams, apzināti pārspīlēta) noslēpumainība tikai vairo interesi par produktu. Tādēļ virkne vortāla www.mobileaudio.lv entuziastu brīvdienā pulcējās, lai klātienē izvērtētu Coneq (TM) tehnoloģijas sniegtās iespējas. Iekārtu laipni piedāvāja Viesturs Sosārs, kurš ir šī projekta biznesa eņģelis, virzītājs, un vadītājs.
Ceru, ka neizpaudīšu īpaši slepenu informāciju, īsi atklājot tehnoloģijas vēsturi. Dažu formālu iemeslu dēļ neminēšu konkrētus gaduskaitļus.
Izgudrotājs atklāj akustisko mērījumu metodi un izstrādā matemātisko modeli Mathlab vidē.
Uzņēmums uz advancētu skaņas karšu bāzes izstrādā pirmās paaudzes 2 kanālu Coneq iekārtu, nepieciešamo algoritmu ievadot skaņas kartes DSP procesorā.
Tiek izgatavots 8 kanālu eksperimentālais modelis.
Izmantojot diskrētus komponentus (ADC, DAS, DSP) tiek izstrādāta esošā Coneq platforma iespiedplate ar pašmāju programnodošinājumu.
Tiek uzsākta iekārtu ražošana nelielās partijās un programnodrošinājuma tirdzniecība interneta vidē.
Iekārta tiek paplašināta ar ciparu signālu IN/OUT (integrēta papildmoduļa veidā).
Ņemot vērā to, ka šis plānotais eksperiments bija orientēts uz tehnoloģijas basic iespēju izpēti, izvēlējos analogo iekārtu, bez ciparotajām ieejām/izejām.
p.s. turpmāk vienkāršībai atļaušos lietot apzīmējumus RSL (Real Sound Lab SIA vai Real Sound Lab LLC vietā), Coneq (nenorādot TM) u.c.
Turpinājums sekos.