MobileAudio.lv!


Sadaļas


Diskusijas
Pēdējās 10 ziņas

Lietotāji
Reģistrācija:
Lietotājs:
Parole:
Aizmirsi paroli?

  
Galvenā
Raksti
Čats
Diskusijas
Sludinājumi
Galerija
Profils
Pēdējie 10 raksti.

Subwoofera kastes izgatavoshana

Juriz jau reiz iesāka šo tēmu ar rakstu "Skaļruņu akustiskais noformējums - izgatavošana". Tagad mums ir izdevība aplūkot suba kastes tapšanas procesu, ko atsūtīja Haris.
Sveiki!

Pirms kāda laika šajā izklaidējoši informatīvajā portālā parādījās raksts “VAZ2109 audiosistēma”. Uz šo brīdi šo rakstu ir apskatījuši vairāk kā 500 www.mobileaudio.lv apmeklētāji, kā arī bijuši ap 20 komentāru. Izsaku vislielāko pateicību visiem, kas lasīja šo rakstu.
Šis sasniegums bija tikai kārtējais starpposms VAZ2109 audiosistēmas tapšanas procesā. Pašlaik man autiņam pilnībā ir nopakots bagāžnieks, grīda un priekša.
Suba izveides process sākās ar nevainīgu zīmējumu uz lapas strēmelītes – trapecveida kaste ar plauktiem, kas reizē kalpo kā skaļruņa aizsargi.


Tālāk – skaļruņa izvēle. Bija vairāki varianti: DLS, Pioneer, SPL, Power Acoustic, Magnat, Kicker, bet man kaut kā neapmierināja cena, vizuālais izskats, parametri, konstrukcija. Beigu beigās aizgāju uz Sportech veikalu un menedžeris man ieteica padomāt par Soundstream wooferu. Internetā savācu visu informāciju par šo konkrēto eksemplāru, kā arī atradu, ka žurnālā arī šis subs tika testēts un uzrādīja diezgan labus rezultātus. Tas viss mani pārliecināja iegādāties tieši Soundstream EGW – 12 Wooferi.
Skaļrunis ir iepakots parastā vairākreižu pārstrādājamā kartona kastē, iesaiņots plastmasas maisā. Skaļruņa priekša aizsargāta ar plastmasas aizsargu. Klāt pielikta dokumentācija, garantijas lapa un montāžas shēma. Skaļruņa plusi – vizuālais izskats, izvadi ir piestiprināti sietam, apzeltīti skrūvējamie izvadi, aizsargāts magnēts. Kā trūkumu varētu minēt tērauda štancēto korpusu. Vairāk var redzēt bildēs.




Pāriesim pie suba kastes konstrukcijas. Galvenais nosacījums – kaste, uz kuras ir iespēja izvietot vēl 2 pastiprinātājus, viegli tikt klāt rezerves ritenim, kā arī nepieciešamības gadījumā izmantot visu bagāžnieka telpu. Tas nenozīmē, ka tiks ekonomēts uz kastes tilpumu, bet tas nozīmē, ka tiks veidota atbilstoša konstrukcija.

Kastes tilpums – 40 litri;
Kastes tips – slēgtā;
Kastes pakojums – sienu pārklājums ar mīkstu materiālu;
Kastes pildījums – sintapons;
Kastes iekšējā konstrukcija – krustveida stiprinājums ar 3 atsaitēm pret kastes aizmuguri.
Kastes materiāls – 15 mm skaidu saplāksnis.

Mērīšanas un projektēšanas darbiem es atvēlēju 1/5 savas istabas.





Pēc mērīšanas viss tika precīzi izzāģēts un apstrādātas malas. Instrumenti, kā parasti – figūrzāģis, urbjmašīna, ēvele, vīle, nazis, smilšpapīrs, ēvelsols, dažādi lineāli, skrūvjgrieži utt. Kā stiprinājuma elementus es izmantoju 57 mm garas koka skrūves. Lai skrūvējuma vietas būtu izturīgākas, tad pirms tiek skrūvēta skrūve, tiek izurbts caurums un iegriezta vītne. Pārējo var redzēt attēlos.














Tā izskatās mans taisītais subs ar ieliktu skaļruni. Vēl tika uzlikta kastes augša un veikti pirmie mēģinājumi. Ņemot vērā to, ka kastes visas koka detaļas bija saskrūvētas ne pārāk cieši un nebija noblīvētas visas šuves, izpakota iekša un ielikts pildījums, esmu ar darbu apmierināts. Testi tika veikti uz mana Pioneer DEH – 2030R maģīša ar izejas jaudu MAX 4 x 45 W un RMS jaudu 4 x 27 W, kas priekšā kustina manus Phase Linear PC 130.20 skaļruņus. Šis Soundstream skaļrunis ielikts slēgtā tipa kastē “jūtās, kā mājās”. Vienlīdz labi atskaņo gan vidējos, gan zemos, gan zemākos basus. Ne jau pa velti pasē bija rakstīts, ka ieteicamāk to likt slēgtajā kastē, nekā FI kastē. Ja vērtē kopēji, tad bez EQ korekcijām priekša netiek līdz subam. Veicot korekciju EQ–HIGH +3, EQ–MID +2. EQ–LOW –3, skanējums ieguva patīkamu veidolu. Testi nedaudz ieilga un viss beidzās ar to, ka “bilde ir, bet skaņas nav”, respektīvi atteica aķis.
Tālāk vēl tikai tāds sīkums, kā sienu pakojums un pildījums. Kā pildījumu es izmantoju sintaponu. Tiek izjaukts spilvens un tā pildījums tiek salikts marles maisos.



Šos maisus ir viegli pielīmēt pie sienām, lai vibrāciju rezultātā tie nelīstu skaļrunī, kā arī viegli tos noorientēt tā, lai neaizsedz skaļruņa spoles dzesēšanas atveri. Par visu sīkāk rāda bildes.







Un visbeidzot – šādi izskatās manis taisītais SOBWOOFERS ar pildījumu un skaļruni.



Diemžēl nākas apbēdināt visus lasītājus. Ar šo arī beidzās suba tapšanas pirmā daļa. Varu pateikt tikai to, ka nākamais posms ir šīs uzpariktes apvilkšana ar drēbi un bagāžnieka pārveidošana, kā arī bagāžnieka iztapsēšana ar audumu. Bet par to visu otrajā daļā.

Saudzējiet ausis, jo bez tām mēs nekur!
Ar labākajiem novēlējumiem VAZ2109 (Haris).
Iesūtīja waldis, 2003-12-02 18:16:19 (apskatīts: 74684 reizes).

Komentāri par šo rakstu: Atslegti
  
Balsošana
Vai Jums "Patreiz online"

Rāda tikai Jūs (kiwi, salabo!)
Rāda arī citus


Galerija

MA pirts 01/11/2008
Visas galerijas

Sludinājumi
Visi sludinajumi...

Vortāla ielāde aizņēma 0.0602 sekundes.